Благодійний Фонд Віктора Лещинського ініціював створення Національного музею архітектури та будівництва

Будівельна галузь – одна із найважливіших у нашому суспільстві, а професії будівельник, архітектор, проєктант, експерт є такими, на які треба звертати більше уваги та популяризувати їх серед молоді.

Для цього вирішив створити Національний музей архітектури та будівництва. Про такий культурний осередок мріяв уже давно, але тільки зараз у мене з’явилась така нагода і можливість, аби втілити це у життя.

Будь-який бізнес має бути соціально відповідальним та приносити користь нашій державі. Тому й заснував власний благодійний Фонд, Фонд Віктора Лещинського.

Девіз його на перший погляд здається дуже простим: «Будуємо Україну разом!». Однак цей вислів обрав не просто так. У ньому вбачаю величезний сенс у напрямку розбудови держави як такої. Це і у значенні безпосереднього будівництва, і у значенні духовного зростання нації.

 

Карта перспективного плану Києва 1911 року

 

Так, мій благодійний Фонд за підтримки Національного експертно-будівельного альянсу України та групи компаній Win Experts розробив чіткий план дій, аби музей архітектури та будівництва з’явився якнайшвидше та одразу зміг поповнюватися численними експонатами.

Нині вже віднайшли для нього тимчасове приміщення та почали збирати експонати. У майбутньому ж підшукаємо спеціальне місце, де зможемо спроєктувати та збудувати вже ексклюзивне приміщення за міжнародними стандартами для нашого Національного музею архітектури та будівництва. У нім передбачимо і використання сучасних інтерактивних технологій.

Карта перспективного плану Києва 1911 року

 

Унікальною в музеї буде експозиція: частина кабінету архітектора, який працював в Україні в середині 19 століття. Серед експонатів уже є колекція будівельних інструментів, які використовувалися наприкінці 19-го на початку 20-го століть з клеймами тогочасних майстерень.

Одним із перших експонатів нашого музею стала прінт карта перспективного плану Києва 1911 року. Її п’ять років тому придбав у Київському антикварному клубі. Думаю, що відвідувачам буде цікаво подивитися на цей документ та проаналізувати його.

До моєї ініціативи поступово долучаються й інші партнерські організації та просто небайдужі люди, які презентують різні раритетні речі. Що теж мене радує.

Провели у Фейсбук конкурс на розробку логотипу для нашого музею, який охопив понад 2 млн людей. Він мав бути в контексті розвитку будівельної професії та розбудови української державності. Нам надіслали кілька сотень робіт. За кращий логотип переможець отримав премію у розмірі 10 тисяч гривень. Роботи ж оцінювало професійне журі.

Підкреслю, майбутнє нашої держави залежить від кожного з нас!

До речі, для цього не обов’язково бути політиком, а достатньо просто щиро любити Україну і робити для неї хоча б щось у межах своїх можливостей!

Будуємо Україну разом!

Віктор Лещинський,
президент НЕБАУ та групи компаній Win Experts,
голова БО “Благодійний Фонд Віктора Лещинського”